03:44

JAK WYBRAĆ IMIĘ DLA NASZEGO DZIECKA?

Polskie czy obcego pochodzenia? Oryginalne czy popularne? A może po babci, ciociu lub innym krewnym? Czym sugerować się w wyborze imienia dla dziecka? Mimo, że mamy na decyzję dużo czasu, bo aż 9 miesięcy,  warto przemyśleć swój wybór kilka razy :)

Fabryka Inspiracji by Natalia Mizerska

Często jest tak, że zanim nasze maleństwo przyjdzie na świat to już wiemy jakie będzie miało imię. Wybieramy takie, które nosił nasz dziadek albo inna ważna osoba. Są też tacy rodzice, którzy przed wyborem imienia przeszukują książki i Internet, a nawet kalendarze, Jeśli nie chcesz, żeby Twoje dziecko nosiło imię takie jak mnóstwo innych dzieci w jego wieku to zerknij jakie imiona były najczęściej nadawane w 2016 roku:

DZIEWCZYNKI
1. Zuzanna
2. Julia
3. Lena
4.Maja
5. Hanna
6. Zofia
7. Amelia
8. Alicja
9. Aleksandra
10. Natalia

CHŁOPCY
1. Antoni
2. Jakub
3. Szymon
4. Jan
5. Filip
6. Franciszek
7. Mikołaj
8. Aleksander
9. Kacper
10. Wojciech

Generalnie od kilku lat lista imion jest podobna. Zmienia się tylko ich kolejność. Być może w klasie mojego dziecka będą 4 Maje i 5 Wojtków, ale pamiętajmy, że każde dziecko jest wyjątkowe. Może mieć własny styl, ciekawe przezwisko albo wyjątkowy talent.

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na ważną rzecz wg mnie. Jest to dopasowanie imienia dziecka do nazwiska, które będzie nosił. Imię obcego pochodzenia z prostym, polskim nazwiskiem będzie brzmiało komicznie. Rodzice - zwróćcie też uwagę na gramatykę - imię i nazwisko nie powinno rozpoczynać się tą samą sylabą.


Jakie imię wybraliście dla swojego dziecka? Co o nim zadecydowało? Czy lista najpopularniejszych imion w jakiś sposób Was zainspirowała? Podzielcie się w komentarzu! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama-blog , Blogger