06:23

DLACZEGO DZIECKO NIE CHCE SIĘ UCZYĆ?Powodów może być całe mnóstwo. Ty - jako rodzic - na pewno masz swoje przypuszczenia. Nauczyciel zdiagnozuje po swojemu. W telewizji też coś ciekawego może powiedzą, powołają się na jakieś badania. Czy jednak przeszło Ci przez myśl, że....
Zdjęcie pochodzi ze strony dzieci.plNo właśnie.

Problemy ze wzrokiem. Nikomu nie trzeba przypominać, że wzrok to jeden ze zmysłów człowieka. Ale warto zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie dzięki niemu dzieci poznają świat. Jak mają go doświadczać, kiedy mają problemy z oczkami?

Rodzice! Dzieci rzadko sygnalizują swój problem, ponieważ potrafią adaptować się do warunków jakie mają. Często jest tak, że nie chcą nosić okularów, więc nic nie mówią. Jeśli Twoje dziecko/uczeń mruży oczy, przybliża sobie tekst albo czyta obracając głowę bokiem - jakby czytał tylko jednym okiem, to interweniuj. Rodzicu, sam możesz zrobić test swojemu dziecku. Poproś o przeczytanie bajki, ulotki, witryny sklepowej. Jeśli coś Cię niepokoi to koniecznie zgłoś się na wizytę u okulisty lub wykonaj badanie wzroku u optometrysty.

Początek roku szkolnego to bardzo dobry czas na to, żeby zadbać o oczy. Pamiętajmy, że wada wzroku będzie powodowała problemy z koncentracją. No bo jak tu się uczyć i czerpać przyjemność z poznawania nowych rzeczy, skoro się ich dobrze nie widzi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama-blog , Blogger